Mostní cyklostezka Bavorsko-Čechy

Mostní cyklostezka Bavorsko-Čechy mezi Fichtelbergem a městem Aš prochází nezaměnitelnou krajinou Smrčin. Už nyní je napojena přes Silberhaus a Fichtelsee na cyklostezku Fichtelnaab. Bez velkého převýšení vede po bývalé železniční trati přes desítku památkově chráněných mostů a kolem mnoha zajímavých míst. Příkladem pestré nabídky jsou např. Luisenburské festivaly ve Wunsiedlu nebo zřícenina hradu Thierstein. Zaujme i okolní příroda, ať už botanickými (acidofilní trávníky severně od Höchstadtu), geologickými (vápenatosilikátové horniny u Sinatengrünu) či zoologickými (zmije v údolí Selbského potoka) pozoruhodnostmi.

Skvělý rodinný výlet

Skvělý rodinný výlet doplňují výborné možnosti občerstvení a idylické odpočívky podél trasy. Jádro Mostní cyklostezky Bavorsko-Čechy tvoří opuštěné železniční trati Holenbrunn-Leupoldsdorf a Holenbrunn-Selb. Železnice zprovozněné před 1. světovou válkou umožnily zakládání kamenických provozů a porcelánek, které do oblasti přinesly hospodářský rozkvět. I o těchto průmyslových kulturních památkách se cyklisté na cestě dozvědí. Významným okamžikem je moment překročení česko-německé hranice v místě, kde dříve železná opona rozdělovala Východ a Západ. Tato hranice je naštěstí už minulostí a jak napovídá i název naší cyklostezky, byla dávno „přemostěna“. Němci a Češi nejsou už jenom pouhými sousedy, ale velice se sblížili společnými zájmy, jako jsou radost z přírody, trávení volného času či gastronomie. Srdečně Vás zveme k poznávání zajímavostí na Mostní cyklostezce nebo na některé z dalších četných cyklotras ve Smrčinách. Užijte si zábavu na kolech s celou rodinou!

Charakter trasy

Mostní cyklostezka Bavorsko-Čechy z více než poloviny své celkové délky 56 km po bývalých železničních tratích. Bez velkých převýšení je vhodná pro rodinné výlety od Fichtelbergu přes Tröstau, krajské město Wunsiedel, Thiersheim, Höchstädt i.F. a Thierstein až po okresní město Selb a odtud dále do Aše. Prožitek z jízdy umožňují půjčovny a nabíjecí stanice elektrokol (www.tz-fichtelgebirge.de) podél cyklostezky a také turistické autobusy a cyklobusy na linkách sítě „Fichtelgebirge-mobil" (www.frankenwaldmobil.de). Autobusy jsou ideální pro návrat anebo odbočku k některém ze zajímavých míst ležících mimo cyklostezku.

Mostní cyklostezka ve Vašem smartphonu

Veškeré informace o Mostní cyklostezce můžete mít s sebou ve Vašem smartphonu. Veškeré informace pro iPhone nebo Android si můžete načíst přes App na našich stránkách.

Pro sponzory

Vaše reklama na špičkové pozici se stovkami návštěv denně a za nízkou cenu? ...více
Na okraj: Pomocí reklamy mohou německé firmy získat učně ...více
Upozorněte na Váš hotel, restauraci, obchod a jiné aktivity ...více
Stáhněte si naše logo, krátký text a webový odkaz ...více
Inzerujte na informačním portále Mostní cyklostezky ...více